Dimitrov: 50 milion euro për Maqedonin e Veriut nga BE

Sot, në një seancë të Qeverisë, kemi miratuar dy pjesë të informacionit me shumë rëndësi për procesin tonë të integrimit:

1. Marrëveshja financiare për vitin 2020 plotësohet, e cila ndikon në Çmimin e Performancës për Maqedoninë e Veriut në vlerë prej 50 milion euro. Paratë do të përdoren për t’u marrë me pasojat socio-ekonomike dhe shëndetësore të krizës Covid, për të mbështetur ndërmarrjet mikro dhe të vogla, masat aktive të punësimit dhe nevojat e sektorit shëndetësor.

2. Ne i dorëzojmë Brukselit 22 fletë veprimi në vlerë totale prej 280.1 milion euro për projekte. Këto projekte pas vlerësimit të rëndësisë dhe pjekurisë nga Komisioni Evropian do të financohen në 2021 dhe 2022. brenda Programit IPA 3.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Dimitrov: 50 milion euro për Maqedonin e Veriut nga BE

  • 02/07/2021 at 10:11
    Permalink

    The quality of the baby is very good, the color is very natural, just suitable for my own, the hair volume has increased a lot, and I recommend it to my colleagues!

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *