121 të infektuar me covid19 në vend njofton MSH

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1410 teste dhe 121 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 33
-Kumanovo 8
-Stip 6
-Prilep 2
-Tetovo 6
-Struga 6
-Veles 3
-Bitola 6
-Orid 11
-Kavadarci 4
-Gostivar 4
-Gevgelija 3
-Strumica 3
-Kriva Palanka 9
-Radovish 1
-Krushevo 1
-Kochani 5
-Anija Maqedonase 1
-Berovo 1
-Valandovo 1
-Vinica 1
-Delçevo 3
-Sveti Nikole 2
-Kërçovë 1

3 persona vdiqën, dy pacientë nga Prilep (63 dhe 83) dhe një pacient nga Struga (60).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 142 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 50
-Kumanovo 32
-Stip 7
-Prilep 11
-Tetovo 4
-Struga 4
-Veles 2
-Oridi 2
-Kavadarci 2
-Gostivar 12
-Gevgelija 1
-Strumica 2
-Radovish 1
-Kochani 1
-Anija Maqedonase 1
-Berovo 2
-Vinica 2
-Delçevo 2
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 1
-Kërçovë 2

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 161,590 teste covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15414, numri i pacientëve të rikuperuar është 12896, numri i vdekjeve është 637, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1881.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

92 thoughts on “121 të infektuar me covid19 në vend njofton MSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *