Arsovski nga DPMNE: A janë djegur dokumente nga zjarri i djeshëm që tregojnë keqpërdorim financiar?

Dje ishim dëshmitarë të një zjarri tjetër jashtëzakonisht të dyshimtë që ndodhi menjëherë pas meje në këtë ndërtesë, në inspektoratin shtetëror të mjedisit.
Zjarri që shpërtheu në inspektoratin shtetëror të mjedisit mjaft aksidentalisht ose jashtëzakonisht i dyshimtë, preku pikërisht pjesën ku ruhen dokumente dhe arkiva nga i njëjti institucion ose inspektorati shtetëror i mjedisit.
Kjo është arsyeja pse ne pyesim publikisht, çfarë përmbanin ato dokumente që u dogjën?
Sa dhe sa është dëmtimi i dokumenteve të djegura dhe materialit të djegur në këtë inspektorat?
Çfarë lloj dokumentesh janë djegur dje në zjarr?
Pse institucionet, Qeveria dhe Inspektorati Shtetëror i Mjedisit heshtin ende për këtë zjarr që ndodhi dje?
Pse nuk është publikuar asnjë raport zyrtar në media me të gjithë dëmin e shkaktuar, me të gjithë listën e dokumenteve që janë djegur?
Këtu ne po kërkojmë publikisht, e theksoj duke kërkuar publikisht, unë do të thërrisja këtu dhe mediat për të hetuar rastin, nëse është e vërtetë që dokumentet dhe raportet që tregonin keqpërdorim të parave nga projektet nga fondet evropiane që ishin ruajtur këtu në Inspektoratin Shtetëror për Mjedisin mjedisi, i destinuar për këtë institucion?
Me të njëjtat projekte, sipas informacionit tonë, ne po pyesim publikisht nëse ka pasur njerëz që janë anëtarë të LSDM-së?
Të kujtojmë se kjo nuk është rasti i parë i zjarrit që ka ndodhur vitet e fundit ndërsa kjo Qeveri është në pushtet.

Kishte një zjarr në Ministrinë e Drejtësisë dhe tani ka një zjarr në këtë inspektorat shtetëror mjedisor.
Asnjë rast që ka ndodhur në të kaluarën në këtë Qeveri të LSDM-së nuk është zvogëluar deri në fund, për të gjetur fajtorin e vërtetë për këto zjarre.
Dhe askush, por askush nuk arriti në përfundimin se çfarë dëmi dhe çfarë lloj dokumentacioni ishte djegur. Dhe askush, por askush nuk mori asnjë përgjegjësi për zjarrin që ndodhi së pari në Ministrinë e Drejtësisë dhe ne besojmë se do të jetë i njëjti tani.
Kurdoherë që LSDM është në pushtet, dokumentacioni që tregon krimin digjet

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Arsovski nga DPMNE: A janë djegur dokumente nga zjarri i djeshëm që tregojnë keqpërdorim financiar?

 • 03/31/2021 at 11:33
  Permalink

  No, its because they realised that there was no money to be made from the flourishing Pakistani casino industry. There is zero casino at Pakistan yet. Its totally legal to have property in casinos but to not run more than four cards at one time in a live casino and also to simply have 2 land cards at one hand in an online poker game. However, how could discover a casino if there wasn’t any Pakistani cities with enough population to support one? That is where I come in. How do you locate a casino in a country without a single casino on its own doorstep?
  https://shootercasino.com/pharaoh-casino/ – 우리카지노
  The government of Pakistan has banned all online casinos in the country. Why is this so? Is it because they don’t like their guests spending money in casinos? Is it because the government is concerned about organised crime running rampant in the country and the danger that online gambling may bring?
  I’ve been operating in the casino and slot industry in the united kingdom for the past 10 decades and I’ve played many online and offline casino games. My occupation as a consultant has provided me some insight into how to use the Betting Exchange to make money and I can tell you that its quite easy to earn money utilizing the market. You can use your credit card to deposit into a”blind” or even non-player account and play against the casino live gamers, who will have placed their bets prior to you entering the area. Playing on a live casino together with actual individuals additionally gives you the chance to utilize a high roller bonus and the chance to win major jackpots which you wouldn’t be able to attain in your house country. Though casinos use different vocabulary to call what’s essentially the exact same thing, I will use the exact terms to explain what you are doing if playing on an online casino.

  Reply
 • 01/30/2021 at 11:53
  Permalink

  I have been surfing online more than 4 hours today, yet I
  never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did,
  the net will be a lot more useful than ever before.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *