Kjo është komuna e cila do ndan nga 120 euro buxhet për fëmijët e posalindur.

Kuvendi i Komunës me vendim unanim nga të gjitha partitë politike, sot ka aprovuar ndarjen e mjeteve buxhetore për realizimin e subvencionit prej 120€ për fëmijët e prosalindur (përfitojnë të gjithë fëmijët e lindur në vitin 2020).
Prindërit mund të shkarkojnë formularin e aplikimit online në web faqen e Komunës dhe të dorëzojnë atë bashkë me dokumentet përcjellëse në zyrën pritëse të Komunës shkruan kryetari i Vushtrisë, Xhafer Tahiri.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

121 thoughts on “Kjo është komuna e cila do ndan nga 120 euro buxhet për fëmijët e posalindur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *