Rekord i ri në Greqi, 372 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit, shënohen 4 viktima

Greqia ka shënuar sot një tjetër rekord sa i përket shifrave të COVID-19.

372 raste janë regjistruar së fundmi si asnjëherë më parë teksa ka dhe 4 vdekje të tjera.

Në fakt, 164 e rasteve të sotme vijnë nga kllasterat e COVID-19 që dihen tashmë, kurse vetëm 21 janë pikasur në portat hyrëse të vendit.

Greqia me 3 viktimat e fundit tashmë regjistron 297 në total, dhe duket se do të kalojë 300-tën. Balkanweb/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

26 thoughts on “Rekord i ri në Greqi, 372 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit, shënohen 4 viktima

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *