Takim Grubi – Zemaj. Grubi: Jam për hapjen e vendkalimeve kufitare

Situata e krijuar nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut dhe në Republikën e Kosovës, mundësitë më të mira dhe efikase të ballafaqimit me të ishin vetëm një pjesë e bisedës që sot zhvillova me Ministrin e Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj.

Unë personalisht jam për hapjen e vendkalimeve kufitare me Kosovën dhe jo vetëm, me qëllim qarkullimin e lirë. Një vendim i tillë do të ndihmonte ekonomitë e vendeve të rajonit shkruan Grubi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

55 thoughts on “Takim Grubi – Zemaj. Grubi: Jam për hapjen e vendkalimeve kufitare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *