Takohen Zemaj dhe Filipçe, shqyrtojnë hapjen e kufijve pa kushte

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj takon në Shkup ministrin Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte.

“Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi i saj. Sigurisht gjitha temat që lidhen me aspektin e shëndetësisë do t’i bisedojmë. Relativisht kemi edhe kontakte tjera, do të vazhdojmë bashkëpunimin. Ne do të jemi në vlerësim të situatës së re epidemiologjike dhe në bazë të analizave dhe statistikave të profesionistëve shëndetësor do të veprojmë edhe neve si vendimmarrës. Në Kosovë rezultatet janë shumë të mira, kemi rënie të numrit të infeksionit”, tha Zemaj, para takimit.

Ndërkohë sa i përket çështjes së kufijve, Zemaj për Alsat tha se kjo çështje do të zgjidhet konformë situatës epidemiologjike.

“Jemi drejt një stabiliteti, goxha komod ta quaj por duke rritur përgjegjësinë në zbatimin e masave. Do të shohim edhe në rajon se si është gjendja edhe në Maqedoni edhe në Shqipëri, Mal të Zi edhe Serbi dhe qytetarëve tanë t’ju mundësohet lëvizja më e lirë deh menaxhimi më i lehtë shëndetësorë sidomos për pandeminë. Gjithçka do të jemi bashkë me profesionistët, kushtet do të jenë konform situatës epidemiologjike”, u shpreh Zemaj. alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Takohen Zemaj dhe Filipçe, shqyrtojnë hapjen e kufijve pa kushte

 • 06/28/2021 at 15:46
  Permalink

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog
  and was curious what all is needed to get set up? I’m assuming
  having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not
  very internet smart so I’m not 100% sure. Any tips or advice would be greatly appreciated.
  Thanks

  Reply
 • 05/11/2021 at 10:09
  Permalink

  Hey there! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for
  this site? I’m getting fed up of WordPress
  because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

  Reply
 • 04/25/2021 at 14:45
  Permalink

  Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any tips on how to get
  listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Many thanks

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *