COVID-19: DOLI QË NUK PASKA QENE NJË SEMUNDJE E RE, TESTET U POROSITEN QYSH NË 2018 – E DININ 2 VITE PËRPARA

Në këtë link keni pasqyrën nga Banka Botërore të shteteve që kanë blerë testet (tamponët) në 2018 – Sa mijra teste ka porosirur çdo shtet, dhe sa para ka paguar sejcili.

Në listë është edhe Shqipëria e cila ka marr të njejtën sasi testesh me Zvicrën

(Ps: kam përshtypjen se janë “Ustallarët” që i kanë rekomanduar shtetet. Vetëm disa krenë kanë ditur se çfar po gatuhej në laborator)

COVID19: Altro che malattia nuova, i test li hanno acquistati nel 2018. Sapevano già tutto!
Nga Dritan Kanapari.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *