Gjuriq: S`ka marrëveshje me Kosovën pa Asociacionin

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, deklaroi sot se nuk do të ketë marrëveshje me Prishtinën derisa të përmbush plotësisht marrëveshjen për Asociacionin e Komunave Serbe.

Sipas tij, asociacioni është shtatë vjet e gjysmë me vonesë nga marrëveshja e arritur në Bruksel në 2013.

“Çdo kushtëzim i zbatimit të asaj që është rënë dakord deri më tani në Bruksel e bën të pakuptimtë të gjithë procesin e negociatave dhe na distancon nga çdo marrëveshje e re,” deklaroi Gjuriq në një njoftim për shtyp, raporton Tanjug.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Gjuriq: S`ka marrëveshje me Kosovën pa Asociacionin

 • 06/18/2021 at 11:14
  Permalink

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers
  and starting a new project in a community in the same
  niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done
  a wonderful job!

  Feel free to visit my webpage – 구글상위노출교육

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *