Hapja e kufijve Kosovë-Maqedoni, ende pa vendim, javën tjetër do të vendoset se në cilën datë mund të hapen

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe bashkë me atë të Kosovës Armend Zemaj kanë biseduar për mundësinë e hapjes së kufijve mes këtyre dy shteteve, por datë konkrete se kur do të udhëtojnë qytetarët lirshëm mes këtyre dy shteteve ende nuk ka. Për këtë do të vendoset javën tjetër.

“Gjatë kësaj jave dhe javës tjetër do të kemi raportime të detajuara për sitatën epidemiologjike, do të kalojmë edhe në nivel qeveritar edhe për çështjen e lëvizjes së lirë mes dy vendeve”, tha Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë së Kosovës. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Hapja e kufijve Kosovë-Maqedoni, ende pa vendim, javën tjetër do të vendoset se në cilën datë mund të hapen

 • 01/29/2021 at 03:05
  Permalink

  Appreciating the commitment you put into your website and in depth information you offer.
  It’s good to come across a blog every once in a while that
  isn’t the same out of date rehashed information. Excellent read!
  I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to
  my Google account.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *