Maqedonia e Veriut/ 5 vdekje dhe 142 raste me Covid19

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1542 teste dhe 142 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 37
-Kumanovo 18
-Deber 1
-Stip 3
-Prilep 8
-Tetovo 13
-Struga 3
-Bitola 4
-Gostivar 9
-Strumica 4
-Kriva Palanka 8
-Radovish 1
-Krushevo 1
-Kochani 5
-Probishtip 3
-Anija Maqedonase 2
-Pehçevë 4
-Berovo 2
-Valandovo 1
-Vinica 3
-Delçevo 7
-Kratovo 1
-Kërçovë 2

Vdiqën 5 persona, një pacient nga Gostivari (69), nga Prilep (84), nga Ohri (84), nga Makedonski Brod (46) dhe një pacient nga Shtipi (58).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 98 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 20
-Kumanovo 10
-Stip 10
-Prilep 4
-Tetovo 3
-Struga 11
-Veles 4
-Bitola 3
-Oridi 2
-Kavadarci 4
-Gostivar 6
-Gevgelija 1
-Strumica 1
-Kochani 1
-Pehçevë 2
-Berovo 3
-Vinica 1
-Delçevo 4
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 5

Deri më tani, një total prej 163,132 testesh covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15555, numri i pacientëve të rikuperuar është 12994, numri i vdekjeve është 642, dhe aktualisht numri i raste

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

20 thoughts on “Maqedonia e Veriut/ 5 vdekje dhe 142 raste me Covid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *