Xhaferi: Kompensimi i rrugës për deputetët, nuk duhet të shfuqizohet

Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi komentoi paralajmërimet për propozim ndryshim të ligjit me qëllim të heqjes së normës për shpenzimet e rrugës për deputetët. Sipas tij, deputetët janë përfaqësues dhe të zgjedhurit e popullit dhe duhet të ndalojë perceptimi se kjo e keqe ne vend vjen nga deputetet dhe Kuvendi.

“Dua të shoh një propozim të tillë nga Qeveria” tha krye-parlamentari. Alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Xhaferi: Kompensimi i rrugës për deputetët, nuk duhet të shfuqizohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *