4 humbje dhe 140 të infektuar të ri në RMV – mkalb

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1.507 teste dhe 140 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 43
-Kumanovë 10
-Dibër 3
-Shtip 4
-Prilep 9
-Tetovë 12
-Strugë 7
-Veles 2
-Manastir 3
-Ohër 1
-Kavadar 3
-Gostivar 9
-Gjevgjeli 2
-Strumicë 11
-Kriva Palankë 1
-Radovish 2
-Koçanë 5
-Makedonski Brod 1
-Vinicë 3
-Delçevë 2
-Sveti Nikolë 3
-Kërçovë 2
-Resnje 2

Kanë ndërruar jetë 4 persona, një pacient nga Prilepi (71), nga Tetova (73), nga Gostivari (63) dhe një pacient nga Shkupi (64).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 134 pacientë të shëruar në:

-Shkup 66
-Kumanovë 8
-Shtip 9
-Prilep 7
-Tetovë 8
-Veles 3
-Manastir 3
-Ohër 1
-Gostivar 8
-Ghevgjeli 1
-Strumicë 1
-Koçanë 2
-Probishtip 2
-Makedonski Brod 3
-Pehçevë 1
-Delçevë 5
-Sveti Nikolë 5
-Negotinë 1

Deri më tani, janë kryer gjithësej 164,639 teste të Covid-19 në vend. Nuk ka teste nëpërmjet skriningur.

Numri i përgjithshëm i rastevee të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15.694, numri i pacientëve të rikuperuar është 13.128, numri i vdekjeve është 646, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1.920.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “4 humbje dhe 140 të infektuar të ri në RMV – mkalb

  • 07/05/2021 at 18:51
    Permalink

    Hello, Neat post. There’s an issue with your site in web explorer, would test this?

    IE still is the market chief and a huge component of other people will omit your wonderful writing because of this problem.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *