Indonezia raporton 3,806 raste të reja me koronavirus

Indonezia ka raportuar 3,806 infeksione të reja me koronavirus dhe 106 vdekje të reja, kanë treguar të dhënat nga faqja e internetit e ministrisë së shëndetësisë.

E shtuna shënoi ditën e pestë radhazi që Indonezia regjistroi infeksione ditore prej më shumë se 3,000, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 214,746.

Vdekjet totale të COVID-19 u rritën në 8,650, më e larta në Azinë Juglindore.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

23 thoughts on “Indonezia raporton 3,806 raste të reja me koronavirus

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *