Koronavirusi vret xhaxhain biznesmen të Asadit të Sirisë

Biznesmeni sirian Mohamad Makhlouf, xhaxhai i Presidentit Bashar al-Assad dhe babai i manjatit të lartë Rami Makhlouf, vdiq nga Covid-19, thanë dy burime pranë familjes së tij për AFP.

Makhlouf, 88 vjeç, xhaxhai i nënës së Asadit, dikur shihej si një shtyllë e regjimit të Hafez al-Assad, babait të ndjerë të presidentit aktual.

Nipi i tij, i quajtur ndryshe Mohamad Makhlouf, vajtoi për vdekjen e tij në një mesazh të postuar në Instagram.

Makhlouf, një nga biznesmenët më të shquar sirianë gjatë viteve 1970 dhe 1980, u dërgua në spital në kryeqytetin Damask më 23 gusht, njoftoi media lokale.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

117 thoughts on “Koronavirusi vret xhaxhain biznesmen të Asadit të Sirisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *