Pas zjarrit të shkaktuar të mërkurën, qytetarët e Shkupit nuk kanë ku të marrin certifikatat

Dy ditë pas zjarrit në ndërtesën në qendër të Shkupit, ku ndodhet Njësia Rajonale e Zyrës së Regjistrimit, qytetarët e Shkupit nuk mund të marrin dokumentet e nevojshme.

Ka një fletë në derë që thotë: “Për shkak të energjisë elektrike të shkyçur dhe zjarrit në ndërtesë, sporteleve të zyrës së regjistrimit, etj. institucionet nuk funksionojnë “.

Asnjë dokument nga regjistrat e lindjeve, martesave dhe të ndjerëve nuk mund të nxirret nga Zyra e Regjistrimit.

Zjarri që shpërtheu dje në ambientet e Ministrisë së Mjedisit nuk dëmtoi ambientet e Zyrës, por ndërprerja e energjisë ndërpreu punën në të gjithë ndërtesën.

Qytetarët që shkojnë të marrin dokumente janë hutuar dhe nuk dinë ku të drejtohen.

Drejtori i Zyrës na shpjegoi vetëm shkurtimisht se, për shkak të ndërprerjes së energjisë, sistemi elektronik për lëshimin e dokumenteve nuk funksionon. Në përgjigje, kur ata punojnë, ai na dërgoi në shërbimin qeveritar për punët e përgjithshme dhe të përbashkëta, por drejtori i shërbimit nuk është në dispozicion për informacion, njoftoi dje Telma.

Ndryshe nga institucionet shtetërore, ndërmarrjet private që janë të vendosura në të njëjtën ndërtesë, punojnë sot dhe marrin energji elektrike nga gjeneratori, raportoi Sitel transmeton nezavisen/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Pas zjarrit të shkaktuar të mërkurën, qytetarët e Shkupit nuk kanë ku të marrin certifikatat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *