Reali e ka nxjerrë jashtë planeve, Milani sfidon Tottenhamin në garën për Gareth Bale!

Nuk është vetëm Tottenhami i Jose Mourinhos në garën për të firmosur me Gareth Bale. Sulmuesi uellsian i cili ka përfunduar jashtë planeve të Zinedine Zidane te Reali i Madridit me Los Blancos që po kërkojnë me të gjitha mënyrat ta heqin “qafe” madje janë të gatshëm ta lejojnë të largohet me 0 euro vetëm e vetëm për të mos i paguar pagën e kripur që Bale përfiton te Reali i Madridit.

Tottenham kërkon ta rikthejë në Premier League dhe kjo nuk është më një sekret por sëfundmi në garën për shërbimet e 31-vjeçarit britanik ka hyrë fuqishëm edhe Milani. Kuqezinjtë po ndërtojnë një skuadër të denjë për të siguruar një vend në Champions League sezonin e ardhshëm dhe pse jo të tentojnë të jenë rivalë edhe në garën për titull në Serie A, dhe pas rinovimit me Ibrahimovic apo edhe afrimeve të lojtarëve të talentuar si Sandro Tonali e Brahim Diaz, kërkojnë të afrojnë edhe një kampion si Bale për të tentuar një sezon të suksesshëm.

Uellsiani ka edhe 2 vite kontratë me Realin me një pagë prej 17 milionë eurosh në sezon që nëse përfshihen edhe taksat shkon në 34 milionë euro. Për të mos nxjerrë nga arkat e klubit plot 68 milionë euro në dy vite për një lojtar si Bale që pjesën më të madhe të kohës e kalon në pankinë sesa në fushë, Los Blancos duan ta largojnë me çdo kusht.

Duke parë edhe raportet e mira që ekzistojnë mes drejtuesve të Milanit dhe atyre të Realit pas afrimeve të Theo Hernandez dhe Brahim Diaz, mundësitë që Bale të transferohet në San Siro ekzistojnë dhe ëndrra që mban emrin e uellsianit tashmë është më e realizueshme se më parë për kuqezinjtë. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Reali e ka nxjerrë jashtë planeve, Milani sfidon Tottenhamin në garën për Gareth Bale!

 • 09/09/2021 at 03:52
  Permalink

  This is very fascinating, You’re an excessively professional blogger.
  I have joined your feed and stay up for in search of extra of your wonderful post.
  Additionally, I have shared your site in my social networks

  Reply
 • 08/08/2021 at 03:02
  Permalink

  This is a topic which is near to my heart… Thank you!
  Exactly where are your contact details though?
  Payday Loans Online In USA web site Payday
  Loans usa

  Reply
 • 08/04/2021 at 16:45
  Permalink

  Wow! Finally I got a blog from where I know how to in fact take valuable
  facts concerning my study and knowledge.

  Reply
 • 08/02/2021 at 18:13
  Permalink

  Great information. Lucky me I recently found your blog
  by chance (stumbleupon). I’ve bookmarked it for
  later!

  Reply
 • 04/28/2021 at 12:32
  Permalink

  Ahaa, its fastidious dialogue on the topic of this piece of writing here at
  this webpage, I have read all that, so at this time me also
  commenting at this place.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *