Sela mohon Zaev/Nuk ka asnjë shans që tre deputetë të opozitës të mbështesin qeverinë

Emrat e tre deputetëve, të cilët, sipas Kryeministrit Zoran Zaev, do të mbështesin shumicën qeverisëse, janë ende të panjohur për publikun.

– Nuk ka asnjë mundësi teorike që ata të jenë deputetë nga partia jonë, dhe unë nuk besoj se ata janë disa nga VMRO-DPMNE, tha Zijadin Sela, udhëheqësi i Aleancës për Shqiptarët.

Kjo ishte përgjigjja e Selës, e pyetur nga gazetarët në një seancë të organit më të lartë të partisë, në të cilën ai ofroi dorëheqjen e tij si një veprim moral.

Sidoqoftë, ai mbetet kryetar pasi shumica në Asamblenë Qendrore refuzoi dorëheqjen e tij. Kuvendi vendosi të heqë kryetarët e degëve të Tetovës dhe Dolnenit nga partia, për shkak të së cilës ata bashkëpunuan me Besën, duke shkelur kështu statutin e partisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Sela mohon Zaev/Nuk ka asnjë shans që tre deputetë të opozitës të mbështesin qeverinë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *