98 të infektuar nga covid19 dhe 2 humbje në RMV

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1253 teste dhe 98 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 17
-Kumanovo 13
-Prilep 11
-Tetovo 10
-Struga 5
-Veles 2
-Bitola 1
-Oridi 3
-Kavadarci 4
-Gostivar 7
-Gevgelija 7
-Strumica 2
-Kriva Palanka 2
-Kochani 3
-Probishtip 1
-Anija Maqedonase 1
-Berovo 1
-Vinica 2
-Delçevo 2
-Sveti Nikole 2
-Rishërimi 2

2 persona vdiqën në spital, një pacient nga Ohri (54) dhe një pacient nga Radovish (51).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 56 pacientë të shëruar nga:

-Shkup 19
-Kumanovo 7
-Prilep 5
-Tetovo 3
-Struga 3
-Bitola 1
-Oride 1
-Gostivar 7
-Kriva Palanka 1
-Radovish 1
-Berovo 3
-Delçevo 3
-Sveti Nikole 2

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 165,892 teste Covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15791, numri i pacientëve të rikuperuar është 13184, numri i vdekjeve është 648, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1959.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “98 të infektuar nga covid19 dhe 2 humbje në RMV

 • 07/11/2021 at 04:10
  Permalink

  Howdy! This article couldn’t be written any better! Going through this
  post reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking about
  this. I’ll send this information to him. Fairly certain he
  will have a good read. I appreciate you for sharing!

  Reply
 • 05/31/2021 at 00:14
  Permalink

  Hi there, You have done a fantastic job. I’ll definitely digg it and
  personally recommend to my friends. I am confident they’ll be benefited from this website.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *