98 të infektuar nga covid19 dhe 2 humbje në RMV

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1253 teste dhe 98 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 17
-Kumanovo 13
-Prilep 11
-Tetovo 10
-Struga 5
-Veles 2
-Bitola 1
-Oridi 3
-Kavadarci 4
-Gostivar 7
-Gevgelija 7
-Strumica 2
-Kriva Palanka 2
-Kochani 3
-Probishtip 1
-Anija Maqedonase 1
-Berovo 1
-Vinica 2
-Delçevo 2
-Sveti Nikole 2
-Rishërimi 2

2 persona vdiqën në spital, një pacient nga Ohri (54) dhe një pacient nga Radovish (51).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 56 pacientë të shëruar nga:

-Shkup 19
-Kumanovo 7
-Prilep 5
-Tetovo 3
-Struga 3
-Bitola 1
-Oride 1
-Gostivar 7
-Kriva Palanka 1
-Radovish 1
-Berovo 3
-Delçevo 3
-Sveti Nikole 2

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 165,892 teste Covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15791, numri i pacientëve të rikuperuar është 13184, numri i vdekjeve është 648, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1959.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *