Arrestohet një banor i Haraçinës, posedonte armë pa leje

Njësia për trafikim të paligjshëm pranë SPB Shkup parashtroi kallëzim penal kundër N.J. (21) nga Shkupi për shkak të dyshimit bazë se ka bërë vepër penale “përpunim të paligjshëm, mbajtje dhe trafikim me armë ose materie spërkatëse” të paraparë dhe të ndëshkuar sipas nenit 396 nga Kodi penal.

“Më 08.09.2020 rreth orës 17:30 minuta nga nëpunësit policorë në rrugën për në fshatin Haraçinë drejt Hasanbegut, është kryer kontroll në automjetin motorik “audi A4”, pronë dhe e drejtuar nga i denoncuari. Gjatë kontrollit në automjet nën karrigen e parme janë gjetur armë “Tokarev TT-33″, kalibër 7,62x25mm me kornizë me 5 plumba”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

Gjërat e gjetura me vërtetim janë marrë nga N.J. ndërsa ai është privuar nga liria në Stacionin policor Gazi Babë pas çka është biseduar, njëherit është njoftuar edhe Prokurorin publik.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Arrestohet një banor i Haraçinës, posedonte armë pa leje

 • 07/02/2021 at 03:41
  Permalink

  I don’t even know how I ended up here, but I thought
  this post was great. I do not know who you are but definitely you’re going to a famous
  blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

  Reply
 • 06/18/2021 at 18:53
  Permalink

  What’s up, of course this paragraph is in fact good and I have learned lot of things from it on the topic of blogging.
  thanks.

  Reply
 • 05/17/2021 at 19:25
  Permalink

  Woah! I’m really digging the template/theme of this website.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s hard to get that “perfect balance” between superb usability and visual
  appearance. I must say that you’ve done a excellent job with this.
  Additionally, the blog loads extremely quick for me on Firefox.
  Exceptional Blog!

  Reply
 • 04/25/2021 at 20:14
  Permalink

  Please let me know if you’re looking for a author for your blog.

  You have some really great posts and I think I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some articles for
  your blog in exchange for a link back to mine.
  Please send me an email if interested. Thanks!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *