Austria po përjeton valën e dytë të virusit: Kancelarja

Austria po përjeton fillimin e një vale të dytë të infeksioneve të koronavirusit, ka thënë kancelarja e saj, ndërsa rastet rriten në përputhje me vendet e tjera të BE-së.

Nga e Premtja deri të Shtunën, kombi Alpin me gati nëntë milion njerëz raportoi 869 raste të reja – më shumë se gjysma e atyre në kryeqytetin Vjenë.

“Ajo që po përjetojmë është fillimi i valës së dytë,” tha Kancelari Sebastian Kurz në një deklaratë, duke u bërë thirrje njerëzve që të përmbahen në masat anti-virus dhe të zvogëlojnë kontaktet shoqërore.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Austria po përjeton valën e dytë të virusit: Kancelarja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *