Grubi: Si zëvendëskryeministër i parë, obligimi im do të jetë barazia

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënies mes bashkësive, Artan Grubi sot theksoi se ka për detyrë t’u shërbejë të gjithë qytetarëve, duke potencuar se obligimi më i rëndësishëm është zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit dhe sigurimi i barazisë së plotë dhe kohezionit për të gjithë qytetarët.

Si zëvendëskryeministër, Grubi në konferencën e sotme për shtyp sqaroi se në mënyrë aktive do të kontribuojë në zbatimin e politikave të cilat do t’i zhvillojë vlerat e shoqërisë tonë dhe marrëdhënieve ndëretnike, tolerancën, drejtësinë joselektuese, mundësi të njëjta dhe komunikim kulturor.

Theksoi edhe se do ta rritë dinamikën e Ligjit për përdorimin e gjuhëve, do ta kompletojë Agjencinë për përdorimin e gjuhëve dhe Inspektoratin për përdorimin e gjuhës shqipe.

“Do të bashkëpunoj me të gjithë kolegët për rritjen e cilësisë së arsimit dhe kulturës si sfera të cilat kontribuojnë për përafrimin e qytetarëve. Do të bashkëpunojmë edhe me sektorin e biznesit për mbështetje të marrëdhënieve ndëretnike, vlerën e tolerancës dhe respektimin, përfaqësim të drejtë dhe adekuat dhe besim reciprok edhe në mjediset e tyre të punës që të shfrytëzohet tërë potenciali njerëzor”, ka thënë Grubi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Grubi: Si zëvendëskryeministër i parë, obligimi im do të jetë barazia

 • 04/23/2021 at 08:04
  Permalink

  Great blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost
  on everything. Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many
  choices out there that I’m totally overwhelmed .. Any ideas?

  Appreciate it!

  Reply
 • 02/09/2021 at 17:10
  Permalink

  Do you have a spam issue on this blog; I also am a
  blogger, and I was curious about your situation; many of us have created some nice
  methods and we are looking to exchange techniques with other folks, please shoot me an email if interested.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *