I infektuar që në mars/ Pasoja edhe pas 6 muajsh…

Është dita e 182 pas infektimit me covid 19 dhe Charlie Russell nuk bën gjërat që 27 vjeçarët e tjerë bëjnë. Ai nuk vrapon për 5 km tre herë në javë, sië bënte më parë. Nuk shkon në pabe, nuk punon dhe nuk po bëhet akoma më mirë. Ai është një prej atyre personave, që kanë kaluar një infeksion të rëndë, me dhimbje kraharori, migrenë, vështirësi frymëmarrjeje, lodhje etj, dhe ende sot, vuan pasojat afatgjata të koronavirusit. Shifra rekord personash në të 20-tat, po rezultojnë pozitivë për covid 19, sipas shifrave të fundit në Britaninë e Madhe, me 3366 që u prekën nga virusi në javën e parë të shtatorit. Kjo është një shifër më e lartë se 3325 rastet në fund të prillit edhe pse asokohe testet kryeheshin më shumë tek njerëzit në spitale.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

1 377 thoughts on “I infektuar që në mars/ Pasoja edhe pas 6 muajsh…