Irlanda ka në plan të bashkohet me sistemin e përbashkët të BE të kufizimeve të udhëtimit COVID-19

Irlanda ka në plan të zëvendësojë sistemin e saj aktual të karantinave të udhëtimit me sistemin e koordinuar të propozuar të Bashkimit Evropian sa më shpejt që të jetë gati, ka thënë Kryeministri Micheal Martin transmeton aljezeera.

Komisioni Evropian në fillim të këtij muaji propozoi një sistem të përbashkët semafori për vendet anëtare të BE për të koordinuar kontrollet kufitare dhe për të korrigjuar copëzat aktuale, konfuze të kufizimeve të koronavirusit mbi udhëtarët në të gjithë Evropën.

Ryanair, linja ajrore mbizotëruese e Irlandës, i bëri thirrje të Premten qeverisë së Martin të angazhohej për zbatimin e planit të BE.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

40 thoughts on “Irlanda ka në plan të bashkohet me sistemin e përbashkët të BE të kufizimeve të udhëtimit COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *