VMRO-DPMNE integron në radhët e saj pjesë të udhëheqjes së INTEGRA

Ish integruesit u vendosën në opozitën VMRO DPMNE. Që nga sot, ata janë anëtarë, por nuk përjashtohet mundësia e marrjes së pozicioneve menaxheriale, në varësi të ekspertizës së tyre.

Kjo u njoftua nga lideri i VMRO DPMNE Hristijan Mickovski i cili i priti ata sot në ndërtesën e partisë.

Kjo po ndodh me ryshfet, kërcënime dhe shantazhe, thonë nga INTEGRA. Sipas udhëheqësit të tyre, disa prej të paligjshëmve u hodhën poshtë muajin e kaluar dhe disa u dha kohë të vendosnin se çfarë të bënin më pas.

“DPMNE në paaftësinë e saj për t’u rikuperuar nga kolapsi, përdor metoda të ndyra të ryshfetit klientelist, shantazhe dhe kërcënime kundër udhëheqjes së INTEGRA, të vetëdijshëm se si parti dhe ideologji ata po humbin terren dhe se INTEGRA merr kryesimin në opozitë ndaj Maqedonisë interesat kombëtare ”- tha INTEGRA.

Midis atyre që largohen për VMRO DPMNE është ish-aktivisti anti-korrupsion Vojislav Zafirovski, i cili ishte pjesë e presidencës së Integra para zgjedhjeve.

Ai pretendon se ata u larguan nga partia vullnetarisht tani që kreu i partisë së tij mëmë nuk i lejoi ata të formonin një koalicion me VMRO-DPMNE para zgjedhjeve.

Nga ana tjetër, VMRO DPMNE, nuk bëri një koalicion me INTEGRA para zgjedhjeve për shkak të ryshfetit dhe pengesave nga pala tjetër. Por saktësisht transferimi i integruesve vjen në një kohë kur një pjesë e anëtarësisë së VMRO DPMNE kërkoi dorëheqjen e Mickovskit për shkak të disfatës në zgjedhje.

Ai thotë se tani për tani askush nuk ka kërkuar zyrtarisht një kongres të jashtëzakonshëm. Vjeshta e nxehtë që ai njoftoi filloi me protesta kundër rritjes së çmimeve të energjisë elektrike dhe tani me anëtarët e rinj premtoi se ata do të punojnë së bashku në rrëzimin e qeverisë së Kryeministrit Zoran Zaev. telma/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “VMRO-DPMNE integron në radhët e saj pjesë të udhëheqjes së INTEGRA

 • 08/26/2021 at 09:32
  Permalink

  You could certainly see your enthusiasm in the article you
  write. The sector hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe.

  At all times follow your heart.

  Reply
 • 07/26/2021 at 04:38
  Permalink

  It’s actually a cool and helpful piece of information. I’m happy that you
  shared this helpful information with us. Please keep us up to date
  like this. Thank you for sharing.

  Reply
 • 04/13/2021 at 05:52
  Permalink

  Having read this I thought it was really enlightening.

  I appreciate you finding the time and effort to put this
  information together. I once again find myself spending a significant amount of
  time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *