37 raste të reja me covid19 në vend

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 464 teste dhe 37 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 20
– Kumanovë 3
– Shtip 1
– Tetovë 3
– Strugë 2
– Veles 1
– Ohër 2
– Gostivar 2
– Kriva Palankë 1
– Koçanë 2

Kanë ndërruar jetë 4 persona , një pacient nga Vinica (57), dy pacientë nga Ohri (77 dhe 57) dhe një pacient nga Struga (74). Tre prej tyre kanë ndërruar jetë në spital dhe një jashtë spitalit.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 131 pacientë të shëruar në:
– Shkup 41
– Kumanovë 34
– Shtip 5
– Prilep 6
– Tetovë 13
– Veles 1
– Ohër 3
– Kavadar 1
– Gostivar 6
– Strumicë 2
– Koçanë 2
– Demir Hisar 1
– Berovë 1
– Vinicë 4
– Sveti Nikolë 2
– Kërçovë 8
– Negotinë 1

Deri më tani, janë kryer gjithësej 166.356 teste të Covid-19 në vend. Nuk ka teste nëpërmjet skriningut .

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15.827, numri i pacientëve të shëruar është 13.315, numri i vdekjeve është 652 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1.860.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *