Kryeministri i Kanadasë shqetësohet për ngritjen e rasteve me covid19 në vend

Kryeministri Justin Trudeau ka paralajmëruar se Kanadaja nuk ishte “nga pyjet” me koronavirusin, duke u kërkuar qytetarëve të jenë vigjilentë pasi më shumë se 1,300 raste u regjistruan gjatë fundjavës – një nivel që nuk u pa që nga fillimi i verës.

“Një nga gjërat që ne po shohim është, me rritjen e numrave në të gjithë vendin, ne nuk jemi jashtë pyjeve,” tha Trudeau në një konferencë shtypi në Otava.

Ai tha se rinisja e klasave dhe rihapja e ekonomisë kanadeze, që do të thotë se më shumë njerëz janë kthyer në punë, kishte çuar në një rritje të numrit të çështjeve.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

29 thoughts on “Kryeministri i Kanadasë shqetësohet për ngritjen e rasteve me covid19 në vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *