Kujdes…policia ka shtuar kontrollet e trafikut

“Siç u njoftua nga Ministria e Brendshme disa ditë më parë, sot filloi një kontroll i madh policor për siguri më të madhe të trafikut. “Policia është në shumicën e rrugëve në kryeqytet, por edhe në të gjithë vendin.”

Ministria e Brendshme thotë se qëllimi i këtij veprimi nuk është se kishte zëra në publik, për të mbushur buxhetin, por për të rritur ndërgjegjësimin e publikut për sigurinë në trafik.

Aksioni për sigurinë në trafik, siç është njoftuar nga Ministria e Brendshme, do të vazhdojë derisa të arrihet efekti i duhur në trafik. Disa ditë më parë, përfaqësuesit e Ministrisë së Brendshme njoftuan se po shqyrtojnë mundësinë e mbajtjes së kamerave për policinë e regjistrimit audio-vizual, në mënyrë që të shmangin mundësinë e korrupsionit dhe të shmangin dënimin për shkelësit. Ministria e Brendshme po shqyrton gjithashtu mundësinë e aktivizimit të sistemit të kamerës në rrugë për ndëshkimin e çdo shkelje të trafikut. Në këtë mënyrë, dënimi për secilin person që kryen një kundërvajtje do të arrijë në adresën e shtëpisë së tij. Sidoqoftë, sipas ekspertëve të trafikut rrugor, për të marrë vendimet e mësipërme, së pari duhet të zhvillohen debate publike, por gjithashtu duhet të miratohen ligje të përshtatshme. alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Kujdes…policia ka shtuar kontrollet e trafikut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *