Ministri Mariçiç: Do ketë ndryshim në Kodin Zgjedhor dhe futjen e listave të hapura

Ministri i Drejtësisë, Bojan Maricic, në konferencën e sotme për shtyp njoftoi një ndryshim në Kodin Zgjedhor dhe futjen e listave të hapura të kandidatëve, nëse ka vullnet politik nga partitë. Masa është pjesë e planit të punës që do të duhet të zbatohet nga ministria që ai drejton transmeton alsat.

“Unë do të punoj mbi ndryshimet në kodin zgjedhor që do të prezantojë parimin e listave të hapura të kandidatëve në zgjedhjet e para lokale vitin e ardhshëm,” tha Mariçiç.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Ministri Mariçiç: Do ketë ndryshim në Kodin Zgjedhor dhe futjen e listave të hapura

 • 10/04/2021 at 09:16
  Permalink

  90017 257865Ive been absent for some time, but now I remember why I used to love this weblog. Thank you, I will try and check back much more often. How frequently you update your web website? 969661

  Reply
 • 08/21/2021 at 11:46
  Permalink

  Definitely believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people think about worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

  Reply
 • 05/14/2021 at 10:59
  Permalink

  Hi my family member! I wish to say that this post is awesome, great written and include almost all significant infos. I?¦d like to look extra posts like this .

  Reply
 • 04/16/2021 at 13:40
  Permalink

  Hi my friend! I want to say that this post is awesome, nice written and include almost all significant infos. I would like to see more posts like this.

  Reply
 • 02/22/2021 at 04:07
  Permalink

  Asking questions are really pleasant thing if you are not understanding
  anything completely, however this post offers pleasant understanding even.

  Reply

Lini një Përgjigje te AffipdutHup Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *