Murati: Politikanët e Shqipërisë luajnë me fatet e Kosovës

-Një kronikë e dhimbshme 30 vjeçare

– Njeri thotë se Kosovës i duhen hapësira demokratike në Serbi, jo pavarësia.
-Njeri thotë të ndiqet për statusin e Kosovës modeli i Tirolit të Jugut.
-Njeri thotë që Kosova e ka kryeqytetin e vet Beogradin, s’ka pse bën Prishtinën.
-Njeri thotë që Kosova nuk duhet të bëhet shtet i pavarur, meqë është Shqipëria shtet.
-Njeri thotë se çfarëdo t’i bëjë Serbia Kosovës, Shqipëria duhet të forcojë marrëdhëniet me Serbinë.
-Njeri thotë Shqipëria të bëjë partneritet strategjik me Serbinë pa e njohur Beogradi Kosovën.
-Njeri thotë Kosova të ndjekë modelin e Tajvanit, pavarësisht se atje është i njejti popull kinez dhe bota njeh politikën e “një Kine”, kurse Kosova ka popull shqiptar dhe Serbia ka popull serb.
A është rastësi që të gjitha qendrimet për Kosovën të politikanëve të rëndësishëm të Shqipërisë të të dy llojeve të qeverive përkojnë me interesat e Serbisë?

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

46 thoughts on “Murati: Politikanët e Shqipërisë luajnë me fatet e Kosovës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *