98 të infektuar dhe 9 persona kanë vdekur nga kovid19 njofton MSH

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.404 teste dhe 98 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 50
-Kumanovë 6
-Shtip 4
-Prilep 5
-Tetovë 7
-Strugë 3
-Veles 1
-Manastir 4
-Ohër 2
-Gostivar 1
-Strumicë 9
-Kriva Palankë 1
-Koçanë1
-Berovë 1
-Delçevë 2
-Kërçovë 1

Kanë ndërruar jetë 9 persona, një pacient nga Kriva Palanka (52), dy nga Gostivari (60 dhe 62), nga Kumanova (60), nga Velesi (70), dy nga Shkupi (71 dhe 23), dy nga Strumica (29g
dhe 44) .

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 104 pacientë të shëruar në:

-Shkup 46
-Shtip 6
-Prilep 8
-Tetovë 9
-Veles 1
-Ohër 3
-Gjevgjeli 1
-Strumicë 2
-Kriva Palankë 2
-Koçanë2
-Makedonski Brod 5
-Pehçevë 4
-Berovë 4
-Vinicë 2
-Delçevë 6
-Sveti Nikolë 1
-Kërçovë 2

Deri më tani, janë kryer gjithësej 167,760 teste të Covid-19në vend. Nuk ka teste nëpërmjet skriningut.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15.925, numri i pacientëve të rikuperuar është 13.418, numri i vdekjeve është 661, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1.846.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “98 të infektuar dhe 9 persona kanë vdekur nga kovid19 njofton MSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *