AK dhe OEMVP: Të hiqen testet e COVID-19 në mes të të dy vendeve

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore dhe Oda e Afarizmit të Kosovës apelojnë deri tek Qeveritë e të dy shteteve që të shfuqizojnë vendimin për PCR test negativ të obligueshëm, në koordinim me ministritë dhe komisionet përkatëse në mënyrë që të mundësohet vazhdimi i bashkëpunimit të pandërprerë rajonal, duke ju përmbajtur të gjitha masave për mbrojtje dhe parandalim të COVID-19.

Duke marrë parasysh lidhjen dhe afërsinë tokësore të Maqedonisë së Veriut me Kosovën, PCR testi negativ i obligueshëm i vendosur për hyrje në të dyja shtetet po paraqet një barrierë shtesë si për personat fizik, ashtu edhe për bizneset, sepse së pari goditet ekonomia e cila pëson humbje të mëdha nga ky vendim.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “AK dhe OEMVP: Të hiqen testet e COVID-19 në mes të të dy vendeve

 • 01/15/2021 at 17:36
  Permalink

  Just want to say your article is as amazing. The clarity for your put up is simply excellent and that i can assume
  you’re an expert on this subject. Fine along with your permission allow me to clutch your feed
  to keep updated with forthcoming post. Thank you 1,000,000 and please keep up the rewarding work.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *