Raporti i fundit javor i #ISHP-së tregon një rënie të rasteve të reja pozitive

Raporti i fundit javor i #ISHP-së tregon një rënie të rasteve të reja pozitive dhe % e të hospitalizuarve nga të sapo infektuarit, ne ende kemi një situatë të qëndrueshme epidemiologjike.
👉 Në periudhën nga 7 deri më 13 shtator, u testuan gjithësej 8.353 materiale.
👉 Janë regjistruar gjithësej 705 raste të reja pozitive, një rënie prej 10.8% krahasuar me javën e kaluar.
👉% e rasteve pozitive nga të testuarit është 8.4%.
👉 Janë regjistruar 127 të hospitalizuar, që është një rënie prej 3.8% krahasuar me javen e kaluar.
👉 Të shëruar janë regjistruar 709 persona të cilët kanë qenë të hospitalizuar ose në trajtim shtëpiak.
👉Janë raportuar 27 vdekje nga 12 qytete, prej të cilëve në 23 persona të vdekur janë rregistruar komobriditete.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *