Të dy pacientët që vdiqën nga Covid-19 në moshat 23 dhe 29 kishin sëmundje të mëparshme

Nëntë njerëz kanë vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, duke përfshirë dy pacientë të rinj, njëri në moshën 23 vjeç dhe tjetri në moshën 29 vjeç njoftoi sot ministria e shëndetësisë.

– Pacientja 23 vjeç nga Shkupi u konfirmua pozitive në 5.09, dhe më parë 4 ditë ajo kishte simptoma: ethe, kollë dhe gulçim. Ajo u shtrua në spital më 12 shtator në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup dhe menjëherë u klasifikua si një pacient serioz, i vendosur në oksigjen. Një ditë para vdekjes, gjendja e pacientit u përkeqësua me një rënie të ngopjes, pas së cilës ajo u vendos në ventilim jo invaziv (NIV). Vdekja ndodhi papritmas. Pacienti kishte bashkë sëmundje, operonte tumorin e hipofizës dhe morbin Cushing – sëmundje endorhinologjike – thonë nga Ministria e Shëndetësisë për “Free Press”.

Pacienti i dytë i vdekur nga Ministria e Shëndetësisë thuhet se kishte një sëmundje tiroide.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Të dy pacientët që vdiqën nga Covid-19 në moshat 23 dhe 29 kishin sëmundje të mëparshme

  • 11/22/2021 at 00:50
    Permalink

    652848 335662You produced some decent points there. I looked on-line to the concern and discovered most individuals will go along with along together with your internet internet site. 448679

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *