7 vdekje dhe 163 të infektuar nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.721 teste dhe 163 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

– Shkup 33
– Kumanovë 17
– Dibër 3
– Shtip 5
– Prilep 7
– Tetovë 13
– Strugë 3
– Veles 6
– Manastir 4
– Ohër 2
– Kavadar 5
– Gostivar 8
– Gjevgjeli 3
– Strumicë 18
– Kriva Palankë 2
– Radovish 2
– Koçanë 11
– Probistip 1
– Demir Hisar 1
– Makedonski Brod 2
– Valandovë 2
– Vinicë 2
– Dellçevë 7
– Sveti Nikolë 1
– Kërçovë 3
– Resnje 2

Kanë ndërruar jetë 7 persona , dy pacientë nga Struga (78 dhe 80), një pacient nga Koçanë (77), nga Strumica (44), nga Shkupi (72), nga Manastiri (79) dhe një pacient nga Gostivari (79).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 132 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 46
-Kumanovë 13
-Shtip 7
-Prilep 12
-Tetovë 3
-Strugë 2
-Veles 1
-Manastir 3
-Ohër 4
-Kavadar 4
-Gostivar 12
-Kriva Palankë 2
-Koçanë 3
-Probishtip 2
-Makedonski Brod 2
-Pehçevë 2
-Berovë 3
-Valandovë 1
-Delçevë 4
-Kratovë 1
-Kërçovë 3
-Negotinë 2.

Deri më tani, janë kryer gjithësej 169,481 teste të Covid-19 në vend. Nuk ka teste nëpërmjet skriningut.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16.088, numri i pacientëve të rikuperuar është 13.550, numri i vdekjeve është 668 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1870.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “7 vdekje dhe 163 të infektuar nga Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *