Është publikuar njoftimi për pranimin e 200 ushtarëve profesionistë

Sot u publikua njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes për punësimin e 200 ushtarëve profesionistë në shërbim në Ushtrinë e Republikës së Maqedonisë.

Sipas njoftimit, ajo është një kontratë pune për një periudhë katër vjeçare me mundësinë e zgjatjes së saj disa herë, por kryesisht deri në moshën 45 vjeç.

Kushtet janë që kandidatët të kenë përfunduar arsimin e mesëm dhe të mos jenë më të vjetër se 25 vjet në ditën e përfundimit të njoftimit për pranimin e ushtarëve profesionistë.

Paga është mbi 25,000 denarë, me mbi 8,000.00 denarë shtesë për kostot e sigurisë së strehimit pas përfundimit të 4 viteve të shërbimit në Ushtri.

Kandidatët në përzgjedhje do t’i nënshtrohen testeve për të kontrolluar aftësinë fizike. faktormk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Është publikuar njoftimi për pranimin e 200 ushtarëve profesionistë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *