Rusia do të shesë 100 milion doza të vaksinës COVID-19 në Indi

Fondi sovran i pasurisë ruse ka rënë dakord të furnizojë 100 milion doza të vaksinës së saj të koronavirusit, Sputnik-V, për kompaninë indiane të ilaçeve Dr Reddy’s Laboratories, tha fondi të Mërkurën, ndërsa Moska shpejton planet për të shpërndarë qëllimet e saj jashtë vendit.

Marrëveshja vjen pasi Fondi Rus i Investimeve Direkte (RDIF) arriti marrëveshje me prodhuesit indianë për të prodhuar 300 milion doza të vaksinës në Indi, e cila është një konsumator i madh i naftës dhe armëve ruse. aljezeera/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *