Vazhdojnë kontrollet e shtuara në trafik, 376 kundërvajtje për 24 orë

Në kuadër të kontrolleve të shtuara në komunikacion, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsej 376 gjoba.

Siç njoftojnë nga MPB-ja për vozitje pa patentë shoferi janë sanksionuar 23 persona, për tejkalim të shpejtësisë së lëvizjes 105 kundërvajtje, automjete të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta 22, derisa janë sanksionuar edhe 35 motoçiklistë ku janë marrë edhe pesë motorë, 57 masa për parkim jo të rregullt, ndërsa me karrotrec janë larguar 60 automjete.

Nga MPB paralajmërojnë se kontrollet e forcuara në trafik vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vijim dhe apelojnë deri te qytetarët të respektojnë rregullat e trafikut që të rrisim sigurinë në komunikacion. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Vazhdojnë kontrollet e shtuara në trafik, 376 kundërvajtje për 24 orë

 • 10/09/2021 at 07:50
  Permalink

  224328 495041You completed certain very good points there. I did searching on the subject matter and discovered most persons will go together along with your blog 785050

  Reply
 • 08/01/2021 at 19:37
  Permalink

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like to know where u got this from. thanks

  Reply
 • 04/26/2021 at 04:13
  Permalink

  Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog site in Chrome, it looks fine but
  when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, fantastic blog!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *