Zaev në drekë pune me presidenten greke Sakelaropulu në Athinë

Kryeministri Zoran Zaev, në kuadër të vizitës dyditëshe të punës në Athinë, sot do të realizojë takime me presidenten e Greqisë, Katerina Sakelaropulu, me kryeministrin greke, Kiriakos Micotakis, si dhe me liderin e SYRIZA-s opozitare, Aleksis Cipras, ndërsa sot në mëngjes do të marrë pjesë në panel diskutimin për Ballkanin Perëndimor të “Ekonomist”, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Takimi me Sakelaropulu është caktuar për në orën 12:45 sipas kohës lokale, ndërsa nga pallati presidencial, Zaev do të niset në drekë pune me kolegun e tij grek, ndërkaq në orët e mbrëmjes, do të takohet me liderin e SYRIZA-s.

Lidhur me takimin me Micotakisin, sipas asaj që të hënën e paralajmëroi zëdhënësi i Qeverisë greke, Stelios Pecas, pritet të bëhet fjalë për perspektivën evropiane të vendit tonë, për marrëdhëniet bilaterale, si dhe për implementimin e Marrëveshjes së Prespës. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Zaev në drekë pune me presidenten greke Sakelaropulu në Athinë

 • 10/11/2021 at 12:14
  Permalink

  745912 574434Youre so proper. Im there with you. Your blog is surely worth a read if anyone comes throughout it. Im lucky I did because now Ive obtained a complete new view of this. I didnt realise that this issue was so critical and so universal. You absolutely put it in perspective for me. 424523

  Reply
 • 09/05/2021 at 05:33
  Permalink

  It’s awesome for me to have a web page, which is beneficial in favor of
  my experience. thanks admin

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *