186 të infektuar dhe 7 humbje nga kovid19

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.674 teste dhe 186 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 56
-Kumanovë 16
-Shtip 8
-Prilep 7
-Tetovë 10
-Strugë 6
-Veles 1
-Manastir 6
-Ohër 2
-Kavadar 4
-Gostivar 18
-Gjevgjeli 5
-Strumicë 12
-Kriva Palankë 3
-Radovish 2
-Koçanë 17
-Probishtip 1
-Makedonski Brod1
-Valandovë 1
-Delçevë 4
-Sveti Nikolë 2
-Kërçovë 3
-Resnje 1

Kanë ndërruar jetë 7 persona , një pacient nga Kumanova (53 vjeç), dy pacientë nga Struga (68 dhe 70 vjeç), një pacient nga Gostivari (61 vjeç) dhe tre pacientë nga Delçeva (43,60 dhe 78 vjeç).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 85 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 19
-Dibër 2
-Shtip 4
-Prilep 13
-Tetovë 2
-Strugë 4
-Ohër 9
-Gostivar 9
-Gjevgjeli 5
-Strumicë 1
-Kriva Palankë 1
-Radovish 2
-Koçanë 2
-Probishtip 1
-Makedonski Brod 3
-Berovë 4
-Delçevë 1
-Sveti Nikolë 2
-Kërçovë 1

Deri më tani, janë kryer gjithësej 171,155 teste të Covid-19 në vend . Nuk ka testime nëpërmjet skriningut .

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16.274, numri i pacientëve të rikuperuar është 13.635, numri i vdekjeve është 675, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1.964.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

20 thoughts on “186 të infektuar dhe 7 humbje nga kovid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *