Bekteshi: Grupi i katërt i masave do të përfshijë më të varfrit dhe kompanitë

Qëllimi i paketës së katërt të masave do të synojë të ndihmojë sektorët në të cilët më parë dhe mbase nuk ishte dhënë asnjë ndihmë.Paketa e katërt e masave do të mbulojë më të varfrit, për të rritur fuqinë e tyre shpenzuese, por edhe kompanitë për të paguar pagat. Ne do të vazhdojmë të sigurojmë ndihmë për pagat në sektorët më të prekur. Grupi i katërt i masave do të jetë një paketë masash dukshëm më e madhe sepse do të mbulojë më shumë kategori të qytetarëve, por gjithashtu do të jetë një grup masash që do të zbatohen deri në fund të këtij viti, tha Bekteshi.

Këtë njoftoi sot Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në Konferencën e 4-të Ndërkombëtare mbi Biznesin dhe Teknologjinë e Informacionit të organizuar nga Universiteti i EJL në Shkup.

Foto: MIA/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

57 thoughts on “Bekteshi: Grupi i katërt i masave do të përfshijë më të varfrit dhe kompanitë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *