Çmenduria në Korenë e Veriut/ Ja çfarë detyrohen parashkollorët të bëjnë për Kim Jong Un 90 minuta në ditë

Me pandeminë e koronavirusit të vënë disi nën kontroll, thuajse të gjithë vendet në botë kanë rihapur shkollat e tyre. Një hap të tillë e ka ndërmarrë edhe vendi i mbyllur i Koresë së Veriut.

Por ndryshe nga vitet e kaluara, fëmijët parashkollorë atje do të duhet të kalojnë 90 minuta në ditë për të mësuar rreth udhëheqësit të vendit, Kim Jong Un.

Raportohet se metoda e re të mësuarit është vendosur nga motra e diktatorit suprem, Kim Jong Un.

Më parë, fëmijët parashkollorë u duhet të mësonin vetëm 30 minuta mbi Kim Jong Un. Por sipas kurrikulës së re, parashkollorëve u thuhet se kur Kim Jong Un ishte vetëm pesë vjeç, ishte një fëmijë i ndritshëm, që “hipi në një jaht, bëri praktikë dhe i pëlqente të lexonte”. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

217 thoughts on “Çmenduria në Korenë e Veriut/ Ja çfarë detyrohen parashkollorët të bëjnë për Kim Jong Un 90 minuta në ditë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *