Dy yje të tjerë të Premier League pozitivë me COVID-19

Manchester City ka konfirmuar se dy nga lojtarët e tij janë testuar pozitivisht për COVID-19, më pak se një javë para fillimit të sezonit të ri të Premier League.

Në një deklaratë në faqen e saj të internetit, nënkampionët e vitit të kaluar thanë që Riyad Mahrez dhe Aymeric Laporte ishin “duke vëzhguar një periudhë të vetë-izolimit” pasi ishin pozitive.

Asnjë nga lojtarët nuk shfaqin simptoma, deklarata vazhdoi.

Ata janë vetëm yjet e fundit të Premier League që u konfirmua se kanë kapur virusin, me lojërat që do të fillojnë nga e Shtuna, 12 Shtator.

Lajmi pas testit pozitiv të koronavirusit për Paul Pogba në rivalët vendas Manchester United në fund të gushtit.

Në Mbretërinë e Bashkuar, ata që testojnë pozitivisht për COVID-19 duhet të vetë-izolohen për 10 ditë nga dita e rezultatit të testit, duke rifilluar 10 ditët nëse shfaqen simptomat.

Ndeshja hapëse e Manchester City kundër Wolves është më 21 shtator, që do të thotë që të dy lojtarët mund të jenë në dispozicion për përzgjedhje.

Premier League po kryen mijëra teste çdo muaj në një përpjekje për të siguruar që koronavirusi të mos përhapet nëpër ekipe.

Aktualisht, asnjë spektator nuk do të lejohet brenda stadiumeve për të parë ndeshjet si pjesë e qeverisë dhe masave të parandalimit të koronavirusit të Premier League. euronewssport/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

23 thoughts on “Dy yje të tjerë të Premier League pozitivë me COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *