Irlanda karantinë për njerëzit që udhëtojnë nga Greqia, Italia

Irlanda ka shtuar Greqinë dhe Italinë në listën e vendeve nga të cilët udhëtarëve u kërkohet karantinë për 14 ditë pas mbërritjes.

Një “Lista e Gjelbër” e re që hyn në fuqi të hënën lejon udhëtarët që vijnë nga vetëm shtatë vende për të shmangur karantinën: Qipro, Finlanda, Gjermania, Islanda, Letonia, Lituania dhe Polonia.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

199 thoughts on “Irlanda karantinë për njerëzit që udhëtojnë nga Greqia, Italia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *