Kreu i BESËS Kasami takon Cakaj

Sot takova Ministrin e autorizuar për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, z.Gent Cakaj. Biseduam për aktualitetin politik në vend si dhe mundësitë rreth bashkëpunimit bilateral mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë.

U dakorduam që Shqipëria dhe Maqedonia kanë edhe një rrugë të përbashkët, atë të anëtarësimit në BE.

Prioritet i Lëvizjes Besa si pjesë e qeverisë do të jetë bashkëpunimi mes dy vendeve, në interes të të gjithë qytetarëve në të dy anët e kufirit🇦🇱🇲🇰

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

18 thoughts on “Kreu i BESËS Kasami takon Cakaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *