Ndryshojnë rregullat, hapja e Bundesligës pa spektatorë

Kryetari i bashkisë së Munihut Dieter Rieter ka vendosur që në ndeshjen e parë të sezonit të ri të kampionatit gjerman të futbollit midis kampionëve Bayern dhe Schalke 04, i cili është planifikuar për të premten, nuk do të ketë spektatorë për shkak të 151 rasteve të reja të infeksionit me koronavirus të enjten.

Ardhja e 7,500 spektatorëve në ‘Allianz Arena’ u miratua fillimisht në përputhje me masat e rrepta epidemiologjike, por javën e fundit numri i njerëzve të infektuar në Munih për 100,000 njerëz është rritur me 48 për qind, që është mbi kufirin e 35 për qind të rënë dakord më parë këtë javë në të gjitha nivelet e shteteve federale gjermane. tch/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Ndryshojnë rregullat, hapja e Bundesligës pa spektatorë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *