Në Zagreb, 49 fëmijë në institucionet arsimore  të infektuar me Covid-19

Sipas Departamentit të Arsimit të Qytetit, dy fëmijë nga çerdhet dhe tetë anëtarë të stafit u infektuan me virusin. Njëmbëdhjetë fëmijë dhe gjashtë punonjës janë të infektuar në shkollat ​​fillore, dhe 206 nxënës janë në vetë-izolim.

Në shkollat ​​e mesme, 36 nxënës janë të infektuar, si dhe shtatë punonjës, dhe 120 nxënës janë në vet-izolim. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

63 thoughts on “Në Zagreb, 49 fëmijë në institucionet arsimore  të infektuar me Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *