Toçi dorëheqje nga ASH!? Arsyjet në tekst

Marr nga status facebook i ish zv ministrës së MPJ.

Nga data 13 Mars 2020 kam dhënë dorrëheqje nga pozita e kryetares së Asamblesë së Femrës në partinë Aleanca për Shqiptarët. Arsyet e dorrëheqjes janë si në vijim:

Mospërfillja e vullnetit të Asamblesë së Femrës dhe pozita denigruese e gruas në parti
Pakënaqësitë me humbjen e identitetit fillestar të partisë
Mospërfillja e mendimit ndryshe
Qasja selektive ndaj anëtarëve dhe mungesa e meritokracisë në parti
Anashkalimi i Tetovës dhe tetovarëve në parti

I falënderoj të gjithë me të cilët e formuam partinë, punuam dhe besuam në të!

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Toçi dorëheqje nga ASH!? Arsyjet në tekst

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *