Kina raporton 32 raste të reja, të gjitha të importuara

Autoritetet shëndetësore në territorin e Kinës raportuan 32 raste të reja COVID-19, të gjitha rastet e importuara, duke shënuar rritjen më të lartë ditore në më shumë se një muaj dhe duke u rritur ndjeshëm nga nëntë raste të raportuara një ditë më parë.

Megjithëse rritja e fundit mbetet ende nën majat që shihen në kulmin e shpërthimit në Kinë në fillim të këtij viti, ajo është më e madhja që nga 10 gushti dhe sugjeron rreziqe të vazhdueshme COVID-19 që burojnë nga udhëtarët jashtë shtetit që vijnë në vend ndërsa pandemia po zhvillohet në në pjesë të tjera të botës.

Kina kontinentale nuk ka raportuar ndonjë infeksion lokal të COVID-19 që nga mesi i gushtit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Kina raporton 32 raste të reja, të gjitha të importuara

 • 08/05/2021 at 09:36
  Permalink

  I was pretty pleased to find this page. I need to to
  thank you for your time due to this wonderful read!!

  I definitely appreciated every little bit of it and I have
  you bookmarked to see new things in your site.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *