Mickoski: Mafia qeverisëse shpenzoi mbi 8 milion euro për automjete zyrtare dhe Gordana Jankulovska do të shkojë në burg për blerjen e një automjeti zyrtar të përdorur nga qeveria e Zaev

Mafia qeverisëse shpenzoi mbi 8 milion euro për automjete zyrtare dhe Gordana Jankulovska do të shkojë në burg për blerjen e një automjeti zyrtar të përdorur nga qeveria e Zaev.
Ajo u gjykua pa prova sepse nuk zgjodhi të ishte një shërbëtore në prehrin e Zaevit. Kjo nuk është drejtësi, por një mënyrë për të larguar vëmendjen nga skandalet e vërteta, krimet dhe dështimet e mafies në pushtet.
Jankulovska ishte Sekretari i Përgjithshëm i VMRO-DPMNE dhe objektivi këtu nuk është Jankulovska, por VMRO DPMNE.
Ky vendim i gjykatës është një ditë pas kokës së përgjakur të Palevskit, dhe pasi i gjithë gjyqësori dhe e njëjta prokurori humbi dhe amnistoi të gjitha skandalet mafioze.
Dhe mos harroni, Gorde është nëna e një engjëlli të vogël, por kjo do të kalojë, dhe turpi i Zaevit dhe mafies për tortura të tilla do të mbetet. Mafia nuk duhet të ketë frikë nga hakmarrja, por nga drejtësia, dhe ajo do të vijë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *